WEBOVÁ GALERIE

Stále probíhá rekonstrukcePhotobucket

Červenec 2011

Fakta z natáčení Potterovek!

31. července 2011 v 21:42 | ♥♥Veronika♥♥
Mám pro vás pár faktů z natáčení nejúspěšnější filmové série všech dob, o kterých možná nevíte.

V celé filmové sérii o Harrym Potterovi bylo pro herce a jejich dabléry vyrobených celkem kolem 25 000 kostýmů. Nejvíce se jich spotřebovalo při posledním filmu, Harry Potter a Relikvie Smrti II: 400 použili Smrtijedi s lapači a dalších 400 studenti s učiteli (pro každého herce se vyrábí více kostýmů, nejen jeden).

Ve filmových Potterovkách "ožilo" 200 kouzelných tvorů, včetně Gringottskéhodraka z posledního dílu. Největší z nich, který byl vyroben v životní velikosti byl Aragog ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata. Rozpětí jeho nohou bylo téměř 5,5 metru. ´

Více v celém článku.

DH (II.): Jak vznikal poslední soundtrack?

31. července 2011 v 21:08 | ♥♥Veronika♥♥
Příběh posledního filmu potterovské série - Harry Potter a Relikvie Smrti II - dokresluje hudba, kterou složil francouzský skladatel Alexandre Desplat. Proces výroby filmového soundtracku se snažil Desplat přiblížit v jednom z nedávno poskytnutých rozhovorů, ze kterého se dozvíte například to, kterou část filmové hudby napsal jako úplně první, kolik mu trvalo vytvoření celého soundtracku, skladatel také prozradil, jak se hudebně vypořádal s tématem smrti a proč se rozhodl v posledním filmu využít Hedwig´s Theme od Johna Williamse.

► Překlad rozhovoru najdete v pokračování spolu s videem, jehož prostřednictvím se můžete podívat, jak pod Desplatovou taktovkou vznikal v londýnském nahrávacím studiu Abbey Road poslední potterovský soundtrack.

DH (II.): 2 TV spoty & 834 mil. $ za 10 dní!

31. července 2011 v 20:16 | ♥♥Veronika♥♥
Nejnovější potterovský film s podtitulem Relikvie Smrti II pokračuje v rychlém růstu tržeb i po druhém víkendu od uvedení do desítek tisíc kin po celém světě. Americká kina do neděle vybrali na vstupném již 273,5 milionu dolarů, čímž se poslední Harry Potter zařadil mezi nejrychleji vydělávající filmy ve Spojených státech a Kanadě. Nezaostává ani zbytek světa. Mimoamerická kina hlásí tržby na úrovni 560 milionů dolarů.

Celkové zisky Relikvií Smrti II k 24. červenci jsou tedy 834 milionů amerických dolarů. Pro srovnání, Relikviím smrti I se podařilo získat takové tržby až po měsíci a půl od uvedení do kin. V žebříčku nejziskovějších filmů všech dob tak poskočily na 27. místo, přičemž jen za 10 dní se jim podařilo překročit celkové zisky Vězně z Azkabanu (796,7 milionu $). Filmy o Harrym Potterovi si zároveň upevnili první příčku nejziskovějších filmových sérii v historii filmu: Všech osm filmů dosud celosvětově vydělalo 7,2 miliardy dolarů. A to zdaleka není definitivní částka.

Po aktuálním týdnu se s jistotou očekává překročení hranice 900 milionů. Ty nejoptimističtější výhledy dokonce naznačují, že poslední Potterovka by mohla následovat příklad absolutního rekordéru - Avatara a po 17 dnech pokořit rovnou miliardu.

Warner Bros. má tedy dobrý důvod pro vydání dalších dvou čtvrt minutových televizních upoutávek.

Videa v celém článku. První video představuje poslední Potterovku jako film roku 2011 a druhé zas jako nejziskovější film.

Dokument → Bitva o Bradavice!

31. července 2011 v 18:41 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - Film
Fanouškovská základna Harryho Pottera přišla v uplynulých letech s mnoha formami zpřítomnění oblíbených hrdinů a příběhů. Ať už šlo o fan fiction, fan art, wrock, muzikály, recepty, kostýmy, srazy různého rozsahu a stupně oficiálnosti. Těsně před uvedením posledního filmu přišla skupina fanoušků v čele s Nicholasem Acostou s unikátním fan dokumentárním filmem, kterému dali příznačný název Bitva o Bradavice.

Bitva o Bradavice je 5-dílným dokumentem, mapujícím okamžiky rozhodující bitvy protivoldemortského odboje a osudy některých lidí, kteří se na ní zúčastnili. Byl natočen u příležitosti 20. výročí bitvy, převážně v Prasinkách a okolí Bradavic (do kterého filmaři během školního roku neměly přístup).

V pokračování najdete linky na jednotlivé epizody dokumentu i se stručným popisem, o čem každý díl pojednává. Dokument stojí za zhlédnutí i přesto, že je v angličtitě. Příjemné sledování!
Více v celém článku.

Exkluzivní pohled do zákulisé Potterovek!

31. července 2011 v 17:23 | ♥♥Veronika♥♥ |  //- News -//
Díky časopisu Entertainment Weekly máme jedinečnou příležitost nahlédnout prostřednictvím dvou sérií fotografií do zákulisí výroby Potterovek.

V první sérii najdete 19 retrospktívnych záběrů z natáčnia, ať už herců v pauzách mezi záběry nebo v přípravě na další záběr. Přestože jsme již většinu z nich někdy viděli, právě jejich uspořádání od nejnovějších po nejstarší nám v tomto období loučení se s oblíbenou ságou pomůže zavzpomínat a uvědomit si například i to, jak moc se zejména mladší herci změnily během uplynulého desetiletí. Tyto fotografie najdete ZDE!

V druhé sérii najdete 23 záběrů různých rekvizit od poháru tří kouzelníků až po kámen mudrců. Tvůrci o nich hovoří jako o předmětech, které přivedly Potterovskou ságu k životu, a občas i samy ožily. Pokud přejdete myší po obrázeku, objeví se lupa, která vám umožní detailnější zkoumání rekvizity. Fotografie najdete ZDE!
Téměř všechny rekvizity provází i komentář tvůrců, zejména rekvizitáře Barryho Wilkinsona a vedoucího výroby Stuarta Craiga.

***
zdroje: ew.com, priori-incantatem.sk

Alternativní konec Harryho Pottera!

31. července 2011 v 16:21 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - book
Britský žurnalista Greg Palast způsobil mírný rozruch ve světě HP fanoušků, když detailně rozepsal "alternativní konec" celého příběhu, který mu údajně dopodrobna vyprávěla samotná JK Rowlingová.

Palast, sám spisovatel, na své stránce tvrdí, že každý autor má více možných zakončení příběhu, a když se Rowlingové (s níž jsou podle jeho slov přátelé) svěřil, že není nadšený koncem Relikvií Smrti (neboť se podle něj příliš nechala unést tím, jak to celé bude vypadat na filmovém plátně), ona mu prozradila několik jiných konců, které zvažovala. Nepoužila však kouzelnou formulku mimo záznam, a tak kamarád Palast nemá žádné rozpaky, a několik let po onom rozhovoru nám přináší ten alternativní konec, který ho nejvíc zaujal, v podobě, jak si ho zapamatoval ...

Ps: Jako fanouškům Harryho Pottera, je nám jasné, že si vše vymyslel, poněvadž nic z toho podle knih nedává smysl ani logiku.Smějící se

Více v celém článku.

Darren Criss nahradí Daniela v How to Succeed?

31. července 2011 v 15:06 | ♥♥Veronika♥♥ |  //- News -//
Stránka hypable.com (rozšíření MuggleNetu) přinesla včera zajímavou informaci o tom, že v lednu 2012, kdy Daniel Radcliffe ukončí účinkování v muzikálu How to Succeed in Business Without Really Trying (Jak uzpět bez sebemenšího snažení), samotný muzikál bude ještě pokračovat minimálně po dobu tří týdnů. Během těchto tří týdnů by měl Daniela nahradit nikdo jiný, než Darren Criss.

Více v celém článku.

Třetí trailer k Tomovu filmu From the Rough

31. července 2011 v 14:21 | ♥♥Veronika♥♥ |  Tom Felton - Gallery 2014
 • Gyre Entertainment vydali třetí trailer pro nadcházející sportovní drama Toma Feltona From the Rough, ve kterém hraje golfového týmového hráče na vysoké škole. Jeho tým se snaží spomocí trenéeky Catany Starks z Tennessee State University zlepšit tak, aby mohl vyhrát PGA National Collegiate Minority Championship, což je šampionát v golfu pro menšiny. Video níže obsahuje několik nových záběrů a slov Toma, jakožto Edwarda.
► Sceenery Tima z videa pro vás mám v celém článku.

Ukázka z Danova filmu Žena v černém

31. července 2011 v 1:14 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2012
 • Oficiální stránka Danielova nového filmu Žena v černém přinesla krátký teaser v podobě 43 sekund dlouhé ukázky z filmu. V ukázce (víceméně) vidíme Daniela Radcliffa v roli Arthura Kippsa, jak přijíždí na voze přes močál do Eel Marsh House (volně přeloženo jako Dům v Úhořím močále). Po celou dobu sice nezazní ani jedno slovo, avšak scéna vystihuje temné prostředí hororového příběhu, který se má do kin dostat v únoru příštího roku. Americká kina se ho podle nejnovějších informací dočkají již 3. února 2012 (i když původně to mělo být už 20. ledna, to však bylo změněno) a britská kina o týden později, tedy 10. února 2012. Upřímně doufám, že se film dostane i k nám.Usmívající se

***
zdroje: deadline.com, thewomaninblack-movie.com, snitchseeker.com, priori-incantatem.sk

DH (II.): Anglická verze dvou plakátů → Harry, Ron a Hermiona!

31. července 2011 v 0:15 | ♥♥Veronika♥♥
 • Britský Warner Bros poslal stránce SnitchSeeker.com neupravenou základní verzi plakátů, jenž už jsem vám sem dávala, avšak tenkrát byly s francouzskými potisky. Nyní pro vás mám základní anglickou verzi. Tyto plakáty, nesoucí název "Okamžiky" k druhé části Relikvií smrti, jsou dva. Na prvním z nich najdeme Harryho s Dracovo hůlkou a na druhém Rona s Hermionou, jenž se objímají na troskách Bradavic.

(pro zvětšení, klikněte na miniaturu)
imagebam.com imagebam.com

***
zdroj: snitchseeker.com

Dan pozdravil fanoušky na Naval Air Station

30. července 2011 v 23:36 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2011
 • Americká první dáma Michelle Obamová uspořádala promítání filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 na letním táboře Naval Air Station (NAS) v Oceanii jako součást spojení sil s Amerikou. Mám pro vás video, ve kterém Daniel Radcliffe uvedl poslední Potterovku. Dana najdete na stopě 01:50 min.

Daniel Radcliffe: Ahov všichni na Naval Air Station v Oceanii. Jsem Daniel Radcliffe a jsem nadšení, že si prmítnete druhou část Relikvií smrti ve spojení s kampaní paní Obamové na spojení sil. Mám pár přátel v různých odvětvích britské armády, takže vím, jak těžká pro vás je taková práce a jak disciplinovaní a odcvážní musíte být. I když jsem hrál hrdinu na obrazovce v reálném životě jsem jen trošku odvážný. Vy jste skuteční hrdinové. Děkuji vám mov a doufám, že se vám film bude líbit.


***
zdroj: snitchseeker.com - PŘEKLAD rozhovoru by harrypotter-world.blog.cz

DH (II.): Trio se loučí s Japonskem!

30. července 2011 v 22:37 | ♥♥Veronika♥♥
 • Díky oficiální japonské společnosti Warner Bros pro vás mám krátké video k propagaci druhé části Relikvií smrti, ve kterém se Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint loučí s japonskými fanoušky a děkují jim za jejich podporu.

Emma Watson: Zdravím Japnsko, děkuji moc za vaší podporu.
Rupert Grint: Připadá mi opravdu smutné, že se vše chýlí ke konči. Moc jsem si vše užil za ta léta. Sbohem všem v Japonsku.
Daniel Radcliffe: Toto je konec naší cesty, ale kouzla budou s námi navždy. Děkuji ti, Japonsko. Sayonara.

► Fotku Ruperta, jrnž byla pořízena z tohoto videa, najdete v celém článku.

Herci v časopise Radio Times (červenec 2011)

30. července 2011 v 21:12 | ♥♥Veronika♥♥
 • V posledním vydání časopisu Radio Times se objevila řada herců z potterovské série. Mluvili o tom, co pro ně znamenala práce na Potterovkách a jak změnila jejich životy. Dále prozradili, jak moc rádi pracovali se svými kolegy, kolik se toho naučili a co si sebou odnesli do budoucích projektů. Rozhovory poskytli herci Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright, Matthew Lewis, Tom Felton, Helena Bonham Carter, Helen McCrory (Narcisa Malfoyová), Jason Isaacs, Timothy Spall, John Hurt (Ollivander), Rhys Ifans (Xenofílius Láskorád), Robbie Coltrane, Maggie Smith, Gary Oldman, Richard Griffiths (Vernon Dursley), Robert Pattinson (Cedric Diggory), Pam Ferris (teta Marge), Zoe Wanamaker (Paní Hoochová), a David Tennant (Barty Crouch, Jnr).
Více v celém článku.

DH (II.): Dva francouzské plakáty → Harry, Ron a Hermiona!

30. července 2011 v 18:01 | ♥♥Veronika♥♥
 • Objevily se dva nové plakáty ze sbírky, nesoucí název "Okamžiky" k druhé části Relikvií smrti, jenž byly zveřejněny ve Francii. Na prvním z nich najdeme Harryho s Dracovo hůlkou a na druhém Rona s Hermionou, jenž se objímají na troskách Bradavic.

(pro zvětšení, klikněte na miniaturu)
imagebam.com imagebam.com

***
zdroj: snitchseeker.com

Rozhovor s Tomem pro Hollywoodchicago.com

30. července 2011 v 17:28 | ♥♥Veronika♥♥ |  Tom Felton - Gallery 2011
 • Tom Felton poskytl rozhovor pro Hollywoodchicago.com, ve kterém mluvil o své roli Draca Malfoye v Potterovlách, včetně druhé části Relikvií smrti. Prý, kdyby dostal další šanci, tak by rád nějaké scény s Dracem změnil. Třeba prozradil, že kdyby žáleželo na něm, na konci by proti Voldemortovi stál Draco po boku Harryho a pomáhal by mu překonat zlo. K danému článku se objevila i nová fotka.
V celém článku máte pár zajímavostí, které v tomto rozhovoru Tom prozradil.

Emma pro kampaň parfému od Lancôme

30. července 2011 v 16:22 | ♥♥Veronika♥♥ |  Emma Watson - Gallery 2011
 • Bylo zveřejněno několik nových fotek Emmy Watson z reklamní kampaně na parfém Trésor Midnight Rose od kosmotické značky Lancôme. Emma je na nich v různých šatech. Focení proběhlo tento rok v Paříži. Reklamy na tento parfém by se prý měli objevit na různých místech Paříže již tento listopad. Myslím, že se jedná o plakáty na budovách a tak podobně, avšak nechme se překvapit.Mrkající
Více v celém článku.

Nová kniha → Harry Potter: Page to Screen!

30. července 2011 v 15:52 | ♥♥Veronika♥♥ |  //- News -//
 • Jistě si vzpomínáte na knihu Harry Potter: Filmová kouzla. Pro velký úspěch a nemalé zisky se její tvůrci rozhodli přijít s pokračováním.

  Druhý díl, který se bude jmenovat Harry Potter: Page to Screen (Harry Potter: Ze strany na plátno - volný překlad), vyjde 25. října tohoto roku. Autoři slibují, že nám poskytne hloubkový pohled na celý proces zfilmování Potterovek od Kamene mudrců až po Relikvie Smrti II. V knize najdeme i vtipné příhody ze zákulisí, nové rozhovory s herci a štábem či i stovky nových, dosud neviděných fotografií a uměleckých nákresů.

  Předpokládaná cena v USA je 75 $ (což by vycházelo na zhruba 52 €), její rozsah je s 540 stranami oproti Filmovým kouzlům téměř čtyřnásobný.

***
zdroje: snitchseeker.com, priori-incantatem.sk

Tom v Hollywoodu na setkání s fanoušky!

30. července 2011 v 14:44 | ♥♥Veronika♥♥ |  Tom Felton - Gallery 2011
 • Tom Felton vyrazil v sobotu a nejspíš i v neděli na setkání v různých kinech do Hollywoodu v Chicagu Palms kvůli propagaci druhé části Relikvií smrti. Mám pro vás pár fotek z jednoho takového setkání.
Více v celém článku.

Podpořte, prosím, polibek Rona a Hermiony ve 3. kole!

30. července 2011 v 0:34 | ♥♥Veronika♥♥
Zdravím vás!
Jak jsem vás již dříve informovala, přihlásila jsem se do soutěže. Jde však o nejlepší scénu z celýho Harryho Pottera a tak jsem to nevydržela a přihlásila jse se se scénou, jernž obsahuje polibek Rona a Hermiony v Tajemné komnatě. Již jsem postoupila do úžasného třetího kola, za což vám moc děkuji. Potřebuji avšak i nadále vaší podporu.
Tedy, jestli se vám tato scéna také líbila ze všech potterovek nejvíc, pak vás prosím o vaší podporu v této soutěži.

Hlasovat můžete zde!

Předem mockrát děkuji a ráda vám vaše hlasy oplatím svým hlasováním pro vás. Stačí napsat do komentářů.
Ps: Jsem nemocná, takže nevím, jak to bude se články, ale pokusím se sem aspoň něco dát.Mrkající
With love ♥
admin ♥♥Veronika♥♥

Evanna o videohře Relikvie smrti II.

28. července 2011 v 15:35 | ♥♥Veronika♥♥ |  Evanna Lynch-Luna Lovegood
 • Oficiální facebook videohry Harry Potter a relikvie smrti II. vydal rozhovor s Evannou Lynch. Podle ní je daná videohra velmi odlišná od filmu kvůli mnohem větší svobodě pro hráče. Ve studiu vše musíte udělat znovu a ještě líp, ale ve hře můžete jít klidně jinou cestou a vrážet do lidí, což je v pohodě.

***
zdroje: snitchseeker.com, youtube.com - PŘEKLAD videa by harrypotter-world.blog.cz
Photobucket

► Nic nekopírujte bez zdroje,který bude viditelný ◄
Copyright © harrypotter-world.blog.cz