WEBOVÁ GALERIE

Stále probíhá rekonstrukcePhotobucket

Leden 2012

Herečka Rose Hemingway o Danovi!

30. ledna 2012 v 18:59 | ♥♥Veronika♥♥ |  Dan Radcliffe-Harry Potter
Herečka Rose Hemingway, která ztvárnila Danielovu muzikálovou lásku Rosemary, se v jednom rozhovoru o Danovi Radcliffovi vyjádřila takto:

"Po čtečkách jsme se s Danielem velmi spřátelili. Přestože představení byli ještě daleko, začali jsme spolu chodit ven vždy, když byl ve městě. Jednoho večera jsme ho s Geoffem vzali do naší oblíbené restaurace a s pobavením jsme sledovali, jak kuchaři téměř omdlévali při pohledu na Harryho Pottera pochutnávajícího si na jejich těstovinách.
Dan nám laskavost oplatil, když nás vzal na premiéru první části Relikvií Smrti. Když jsme se s ním ocitli na červeném koberci, téměř jsme omdlévali my.
Avšak mou nejoblíbenější vzpomínkou z těch raných dní je cosi, co se stalo jednou večer, když nás Dan přišel navštívit. Dobře jsme se bavili a už bylo dost pozdě. Nakonec Dan říká:
- 'Snad bych už měl jít, protože zítra musím brzy vstát. Jdu otevřít svůj zábavní park.'
Je tak normální, že občas byste i zapomněli, že to je Harry Potter."

***
zdroj: priori-incantatem.sk

Rozhovor s Danem pro MTV!

30. ledna 2012 v 17:50 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2012
 • Objevila se hned tři videa k tomuto rozhovoru. V první videu Daniel Radcliffe říká, že by měl být Alan Rickman učitě novinován na Oscara, a že to sice nerad prohlašuje, ale, že Alan ztvárnil v druhé části Relikvií smrti Severuse Snapea tak dobře, že by si ho skutečně zasloužil. Avšak i kdyby ho nezískal, tak si Dan myslí, že si všichni spolu ty léta na place rozhodně pořádně užili. Ve druhém videu potvrzuje, že se setkal s Darrenem Crissem v rámci muzikálu Jak uspět.... Udivilo ho, že při tom bnebyli žádní novináři ani fotiografové, protože takhle z toho fanoušci neuvidí ani fotku. Mluvili o muzikálu. Dan dal Darrenovi své telefoní číslo, pro případ, že by chtěl jakkoli poradit, poněvadž po něm přebíral hlavní roli. V posledním třetím videu mluvil o své účasti v televizní show Saturday Night Live. Všimněte si v tomto videu, že je Dan asi nachlazený.

O oscarovi pro Alana Rickmana:
►Více v celém článku

Plakát k Ženě v černém!

30. ledna 2012 v 15:30 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2011
 • Nedávno se objevil prý oficiální plakát k Ženě v černém s Danielem Radcliffem. Nevím tedy jak vám, ale mě víc připomíná fanouškovské plakáty.Smějící se

***
zdroj: priori-incantatem.sk

Video: Dan pro kanadskou televizní stanici ET!

30. ledna 2012 v 15:10 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2012
 • Daniel Radcliffe na natáčení svého filmu Ženy v černém pozdravil skrz kanadskou televizní stanici své fanoušky. Dále nám představil dětský pokoj svého filmového synovce, přičemž se omluvil za hluk, jenž způsoboval štáb. V žádné, případě nahodlal přistoupit na možnost, že by za něj mohl duch. Poukázal na skutečnost, že ve viktoriánské době žily v Anglii obrovscí pavouci. Přiznal, že na na táčení měl zatím jen jeden den volna (což je však více, než dostal během natáčení Potterovek). Ani bez Ruperta Grinta a Emmy Watson se necítil na natáčení osamělý - bylo tam několik známých tváří, například rekvizitář Simon, který se mu deset let staral o brýle.

***
zdroje: priori-incantatem.sk, youtube.com

Rozhovory o filmu Žena v černém!

30. ledna 2012 v 15:00 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2012
 • O natáčení, poselství filmu, duchách, společnosti Hammer Films a hororech mluví: scenáristka Jane Goldmanová, autorka literární předlohy Susan Hillová, Daniel Radcliffe, režisér James Watkins, herečka Janet McTeerová, herec Ciarán Hinds (v HP si zahrál Aberfortha Brumbála), a producenti Richard Jackson a Simon Oakes. Ve videu nížemůžete navíc vidět i nové scény, je jich docela dost.

Daniel Radcliffe:"Tento film fakt není pro měkoty!"

***
zdoje: priori-incantatem.sk, youtube.com

Video: Rozhovor s Danem pro časopis Parade

30. ledna 2012 v 14:10 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2002
 • V tomto měsíci je Daniel Radcliffe opravdu hodně zaneprázdněný. Rozdává různé rozhovory pro propagaci svého nového filmu, jenž vstoupí do kin v únoru, Ženy v černém. a jedním z nich je i rozhovor pro časopis Parade.
Rozhovor najdete v celém článku

Relikvie smrti II znovu zvítěžily!

30. ledna 2012 v 14:00 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - Film
V USA se v noci z 11.1. 2012 na 12.1. 2012 předávaly People 's Choice Awards, jejichž vítězové vzešli z diváckého hlasování - něco jako OTO nebo Zlatý slavík (pouze v trochu větším měřítku).

Film Harry Potter a Relikvie Smrti II proměnil na vítězství čtyři ze svých šesti (resp. devíti) nominací, v následujících kategoriích:
* Oblíbený film (porazil mj. Pirátů z Karibiku a Transformerů)
* Oblíbený akční film (v konkurenci Thora, Transformerů a X-jmenov)
* Oblíbené herecké obsazení (versus Ve čtveřici 2, Piráti a X-meni)
* Oblíbená knižní adaptace (Jsem číslo čtyři, Voda pro slony).

V kategorii Oblíbený filmový herecDana Radcliffa porazil Johnny Depp av kategorii Oblíbená hvězda pod 25 letChloe Moretzová dostala více hlasů než Dan, Rupert Grint, Emma Watson a Tom Felton, kteří tvořili zbývající čtyři nominované (zřejmě doplatili na rozdělení hlasů fanouškovské základny).

***
zdroje: peopleschoice.com, priori-incantatem.sk

5. výročí Relikvií smrti!

28. ledna 2012 v 17:30 | ♥♥Veronika♥♥ |  J.K Rowling
 • Víte, co dělala takto před pěti lety JK Rowlingová? Plakala. Před pěti lety, 11. ledna 2007, totiž JK Rowlingová oznámila světu, že dopsala poslední slova poslední části Harryho Pottera. Stalo se tak v pokoji č. 552 v Edinburghu hotelu Balmoral. Tento okamžik zvěčnila na bustu Herma (nacházející se v pokoji), na kterou napsala:
  "J.K. Rowlingová v tomto pokoji 11. ledna 2007 dopsala Harryho Pottera a Relikvie Smrti."

  Na své stránce později uvedla:
  "Nikdy v životě jsem neprožívala takovou směs extrémních pocitů, nikdy bych si nepomyslela, že bych mohla mít současně zlomené srdce a pocit euforie. Relikvie Smrti jsou mojí oblíbenou (knihou) a je to ten nejúžasnější způsob ukončení série."

***
zdroj: priori-incantatem.sk

Nejprodávanější DVD roku 2011: HP a Relikvie Smrti I!

28. ledna 2012 v 15:39 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - Film
 • Stránka The Numbers.com zveřejnil Žebříček nejprodávanějších filmů na domácích nosičích (DVD/BD/3D BD) v Severní Americe za rok 2011. Nejprodávanějším titulem se stal Harry Potter a Relikvie Smrti I, který vyšel na DVD a BD15. dubna loňského roku. Spolu se prodalo více než 7 milionů kusů, což představuje tržby 85,8 milionů dolarů.

  Jeho pokračování a zároveň filmový závěr potterovské série Relikvie Smrti II obsadil přesto, že vyšel až koncem roku, skvělé 3. místo s více než 6 miliony prodaných kusů se ziskem 86,9 milionů dolarů. Celý žebříček, ve kterém se objevil i Princ dvojí krve s více než 900-tisíc kusy a Kompletní kolekce HP 1 - 7 II (806 tisíc kusů), najdete na této stránce.

  Český portál Gorilla.cz zveřejnil zase úplně opačný žebříček - Pirátsky nejstahovanější film. Ani v tomto nechyběl Harry Potter, konkrétně poslední část, která obsadila 10. místo.

***
zdroje: the-numbers.com, priori-incantatem.sk

DH (II.): Absolutně nejziskovější film roku 2011!

28. ledna 2012 v 13:40 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - Film
 • S příchodem roku 2012 se definitivně doplnil žebříček nejúspěšnějších filmů roku 2011. Přesně po deseti letech ho opět vede filmová Potterovka. Zatímco v roce 2001 to byl úvodní Kámen mudrců, tentokrát kina po celém světě okouzlily závěrečné Relikvie Smrti II. Jednotkou roku se staly v několika zemích světa, včetně Spojených států s 381 miliony $,Velké Británie, Německa, ale i Slovenska či Česka. Souhrn celosvětových tržeb představuje v konečném pojetí částku 1 miliarda 328 milionů 111 tisíc 219 amerických dolarů, čímž do konce roku obhájil v srpnu vybojovanou 3. příčku v žebříčku nejziskovějších filmů všech dob.

  Film roku má na svém kontě celkem 21 prvenství, z nichž za větší povšimnutí určitě stojí i nejziskovější premiérový den se 169 miliony dolarů (v USA). Celý seznam kategorií, ve kterých obsadil první příčku, spolu žebříčky nejziskovějších filmů roku, vám přináším v pokračování.

►Více v celém článku

Harry Potter (CZ/SK fans) + omluva!

21. ledna 2012 v 10:39 | ♥♥Veronika♥♥ |  Our rubric
Ahoj, vím, že už jsem se tu dlouho neobjevila, ale zatím nebyl čas. To víte - škola. Mám velmi náročné zkouškové období, tak snad mě chápete.

Důvod, proč vám píši, je ten, že jsem na facebooku založila skupinu Harry Potter (CZ/SK fans).Budu moc ráda, když se přidáte i vy a rozšíříte tak řady potterovských fanoušků. Na zeď jsou každý den přidávány růžné novinky z tohoto světa i ze světa herců, fan obrázky či videa také různého rázu. Na vrhu toho všeho zde fanoušci řeší různá témata a potkávají nové přátele a spřízněné duše, s kterými si můžou popovídat i pomocí chatu.

Stačí se přidat!

Příběh Jo na Cinemax!

10. ledna 2012 v 16:39 | ♥♥Veronika♥♥ |  J.K Rowling
 • Pamatujete si ještě na životopisný film o J.K. Rowlingové, jehož natáčení jsme sledovali začátkem loňského roku? V současnosti běží tento film pod názvem Magické slova: Příběh JK Rowlingové na tv-kanálech Cinemax a Cinemax 2, kde se na něj můžete podívat v některém z následujících termínů:
  9. leden 2012 - 11:30 - Cinemax 2
  16. leden 2012 - 8:35 a 18:25 - Cinemax
  17. leden 2012 - 8:35 a 18:25 - Cinemax 2

  Věřím, že se vám k filmu podaří dostat. Příjemné sledování.

***
zdroj: priori-incantatem.sk

Daniel se rozloučil s Broadwayí!

10. ledna 2012 v 14:49 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Gallery 2012
 • V noci z 1.1. na 2.1. 2012 absolvoval Daniel Radcliffe své poslední vystoupení v roli J. Pierreponta Finche v muzikálu Jak uspět v podnikání bez toho, abyste se snažili, čímž se po téměř roce rozloučil s newyorskouBroadwayí.

  Během svého vystupování v muzikálu Daniel absolvoval osm představení týdně (s výjimkou týdne, když se zúčastnil premiéry Relikvií Smrti II), přičemž se každý týden zisky z představení pohybovaly na úrovni jednoho milionu dolarů a Daniel soustavně dostával pochvalné kritiky za své pěvecké a taneční výkony . Jeho úspěšné účinkování vyvrcholilo ziskem ocenění Bavič roku2011 od časopisu Entertainment Weekly a Hvězdou roku 2011 od stránky Broadway.com. Navíc byl hostitelem předávání diváckých cen Broadway.com(Nejlepší herec v muzikálu a Nejlepší duo), předával cenu na Tony Awards, vystupoval v mnoha televizních show a na tradičním průvodu obchodního domu Macy 's a podílel se na nahrávání tradičního alba k muzikálu i charitativního vánočního alba.

  Danovo rozloučení s muzikálem si můžete prohlédnout v níže. Očití svědci tvrdí, že Dan plakal poslední dva dny, vždy na konci nejznámějšího čísla Brotherhood of Man.
Fotku a další info najdete v celém článku.

Broadway miluje Dana!

9. ledna 2012 v 22:39 | ♥♥Veronika♥♥ |  Daniel Radcliffe – Articles and Interviews
 • Daniel Radcliffe, který se v těchto dnech loučí s rolí J. Pierreponta Finche v broadwayském muzikálu Jak uspět ..., ve čtvrtek (29.12 2011) vyhrál hlasování o Hvězdu roku 2011 na stránce Broadway.com. Zároveň se tak stal prvním dvojnásobným nositelem ceny Hvězda roku, protože ji získal i v roce 2008 za Equus.

  V článku k této události se píše:
"Víme, že fanoušci Daniela Radcliffa milují ... Ačkoliv na to, proč tuto šarmantní mladou hvězdu milovat, existují tucty důvodů, my jsme je zúžily na pět."

Pokud vás zajímá, jaké jsou ty důvody, najdete je v pokračování.

Postavy, které se nedostali do filmů

7. ledna 2012 v 18:30 | Lusi |  HP and the Goblet of Fire - Film

 • Před nedávnem se na webové stránce On The Box objevil menší přehled postav z knih Harryho Pottera, který neměl tu možnost se objevit ve filmech. Níže máte menší přehled postav a už teď by mě zajímalo, která postava vám chyběla ve filmu popřípadě, která scéna? Mě osobně tam chyběla scéna, kdy Krátura midlil pánvičkou Mundunguse v poslední knize Smějící seWinky- byla skřítkou Bartyho Skrka staršího, byla propuštěna v době konání mistrovství světa ve famfrpálu z důvodu, že neuhlídala vzpouzejícího Bartyho Skrka mladšího a způsobila tím omylem návratu nejvěrnějšího služebníka k Voldemortovi.


►Více v celém článku

Emma v časopise MarieClaire

6. ledna 2012 v 23:29 | Lusi |  Emma Watson - Gallery 2011
 • Emma Watson se nám objevila v červencovém vydání časopisu MarieClaire. V časopise je s Emmou docela dost velký článek, kde se baví o její kariéře, také o účesu, univerzitě a samozřejmě také o tom jak se stala novou tváří značky Lancôme. Také tam jsou nádherné fotky z jednoho photoshootu, které jsou foceny Tesh.
►Více v celém článku

Helena v časopise Moje Psychologie

6. ledna 2012 v 20:59 | Lusi |  H.B.Carter-Belatrix Lestrange
 • Helena Bonham Carter se v loškém roce objevila v říjnovém časopise Moje Psychologie. Nejspíše si říkáte, ježiši co tam tak můžou o ní psát hlavně v tomhle časopise, ale nebojte se je tam o ní zcela normální článek. V tomto časopise je její stručný životopis a krátké shrnutí filmů, které za dobu své kariéry stihla natočit. Článek je velmi zajímavý, sama vám doporučuji si ho přečíst, třeba se o ní dovíte i něco víc, než jste věděli do teď Usmívající se
►Více v celém článku

Dva nové spoty k Hp7 part 2

5. ledna 2012 v 22:51 | Lusi |  HP and the Deathly Hallows - Film
 • Zdravím, tak se vám po dlouhé době opět ozývám Usmívající se Veruš má teď zkouškové období, tak mě požádala abych to tu trošku rozjela Smějící se Dneska sem si pro vás připravila dva suprový spoty HP7 part 2, které slouží k propagaci filmu na letošních nominacích na filmová ocenění. Nicméně musíme podotknout, že už získal čtyři nominace na "cenu kritiků" (choice awards), ocenění "jeden z nejlepších filmů roku" (national board of review), které také věnovalo speciální cenu sérii filmů o Harrym Potterovi za výjimečné zpracování knih do filmové podoby. No nic méně musím dodat, že Harrymu držím palce a snad toho oskara letos dostane :D Níže máte již zmiňované spoty ↓

►Druvý spot v celém článku

50 nej momentů HP → aktualizované o Relikvie Smrti 2

3. ledna 2012 v 10:39 | ♥♥Veronika♥♥ |  HP and the Deathly Hallows - Film
 • V červenci minulého roku jsem vás poprvé informovala o anketě 50 nejlepších momentů z Potterovek. Televizní dokument odvysílala britská televize ITV při příležitosti příchodu posledního Harryho Pottera do kin. Od té doby se dočkal i překladu do češtiny, který odvysílala v září televize Nova Cinema. Video mělo jen jednu chybičku krásy a to, že v něm chyběly momenty z velkého finále.

  ITV proto v říjnu vyhlásila filmovou anketu o 50 nejlepších momentů nově, přičemž fanoušci v ní už mohli hlasovat i za oblíbené scény z posledního filmu. Aktualizovaný dokument byl odvysílán v pondělí (26.12. 2011 na Druhý svátek vánoční) a nechybí v něm 6 zajímavých momentů z Relikvií Smrti 2, které celkové pořadí mírně promíchaly.
Výsledný seznam naleznete v pokračování.

Alan na 30. výročí divadla Tricycle v Londýně

2. ledna 2012 v 12:45 | ♥♥Veronika♥♥ |  Alan Rickman - Gallery 2011
 • Alan Rickman se 30. března tohoto roku zúčasnil spolu s Billem Nighym (v HP Rufus Scrimgeour) a dalšími celebritami akce na počest 30. výročí divadla Tricycle, jenž se konala v Londýně. Byla uspořádána společná večeře, ples a umělecká aukce. Získané peníze byly použity na podporu umění, vzdělání a programů sociálního zabezpečení.
Více v celém článku.
Photobucket

► Nic nekopírujte bez zdroje,který bude viditelný ◄
Copyright © harrypotter-world.blog.cz