WEBOVÁ GALERIE

Stále probíhá rekonstrukcePhotobucket

Premiéra divadelní hry Harry Potter and the Cursed Child (30.7.2016)

8. srpna 2016 v 16:04 | Luboš |  Harry Potter and the Cursed Child
Ii9cahkz

Den před narozeninami autorky Harryho Pottera- J. K. Rowlingové, tedy 30. července si v londýnském Palace Theatre odbyla svoji světovou premiéru divadelní hra Harry Potter and the Cursed Child, jejíž psaný scénář šel do prodeje o den později. Na premiéře nemohla chybět "matka Harryho Pottera", režisér hry John Tiffany, obsazení, scénárista Jack Thorn, producenti Sonia Friedman a Colin Callender a samozřejmě spousta fanoušků.

Jo na červeném koberci uvedla, že by ráda viděla tolik Potterových fanoušků, kolik jen bude možné. Na otázku, zda myslí vystoupení na Broadwayi uvedla jen, že míří dál. Producentka Sonia Friedman prohlásila: "Doufáme, že hru budou moci jednou vidět lidé v mnoha zemích". Třeba se ji jednou dočkáme i u nás v České republice.

» (062x) Premieres & Press Events > World gala premiere (30.7.2016)

J. K. Rowlingová na premiéře uvedla, že v příběhu o brýlatem čaroději již nebude pokračovat, protože příběh považuje za uzavřený.


"V Prokletém dítěti se Harry vydal na nezvyklou cestu a myslím si, že se dostal na její konec. Je tu už nová generace, ale já jsem nadšená z toho, jak krásně to všechno vyšlo. Zároveň vím, že Harryho příběh je u konce."

(J. K. Rowlingová)

Samotná hra láme rekordy. Ještě před hraním hry se během osmi hodin prodalo neuvěřitelných 175 tisíc vstupenek, před čtyřmi dny šlo do prodeje dalších 250 tisíc. Lístky stojí v rozmezí 30 - 130 liber. Lze si je objednat online či telefonicky a platí od června do prosince roku 2017. Navíc každý pátek nabízí pořadatelé 40 lístků na oficiální stránkách hry - www.harrypottertheplay.com


Velkou chválu si vysloužila i od kritiků. Pojďme si jich tedy pár přečíst.

"Britské divadlo za desítky let nepoznalo něco podobného a já za celou svou kariéru recenzenta neviděl nic srovnatelného." -The Daily Telegraph.

"Jeho otcovské schopnosti jsou spíše příšerné a arogance občas nelichotivá. Není dokonalý, a to jej činí tak skvělým. Tento bouřlivý vztah otce se synem je zcela podmanivý a mimořádně emocionální zvláště v závěru." - The IndependentDále pro Vás máme fotografie J. K. Rowlingové s obsazením v kostýmech.


Do galerie jsem také nahrál nové promo fotografie Usmívající se

» (054x) Promotional material > Promotional photos

Podívat se také můžete na první krátký klip ze hry, který zachycuje Harryho a Ginny.


Na hru také zavítaly známé tvářy z filmového zpracování. První byla v červenci Emma Watson, která hrála Hermionu Grangerovou, následovala Helena Bonham Carter jakožto Bellatrix Lestrangeová a Bonnie Wright, jež ztvárnila Ginny Weasleyovou.

***
Zdroj: Novinky.cz, Snitchseeker.com, Magazin.aktualne.cz, Ceskatelevize.cz, Youtube.com, Idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Photobucket

► Nic nekopírujte bez zdroje,který bude viditelný ◄
Copyright © harrypotter-world.blog.cz