WEBOVÁ GALERIE

Stále probíhá rekonstrukcePhotobucket

Harry Potter and the Cursed Child

Harry Potter a Prokleté dítě česky a slovensky již v září!

11. srpna 2016 v 22:24 | Luboš
O8zskuy0

Originál knihy Harry Potter and the Cursed Child šel do prodeje poslední červencový den a český překlad na sebe nenechá dlouho čekat. Dokonce se ho spolu s Německem dočkáme jako první v kontinentální Evropě, a to již 24. září. Knihu vydá stejně jako sérii Harryho Pottera nakladatelství Albatros. Český překlad, který je již dokončený, zajistil Petr Eliáš. Předběžná cena činí kolem 499 Kč.

Dobrou zprávu mám i pro slovenské fanoušky. Slovenský překlad vyjde oficiálně v září a podle neoficiálních informací jen o 3 dny později, tedy 27. září. Knihu vydá nakladatelství Ikar, které také vydalo předchozí knihy. Překladu se ujme Olga Kralovičová, která překládala Harryho Pottera od třetí knihy (Harry Potter a Vězeň z Azkabanu).

V rozhovoru, pro DVTV, uvedl, že překlad trval týden. Zároveň dodává, že nová kniha se sérii nevyrovná, ale i přesto jsou ohlasy pozitivní. Celý rozhovor si můžete pustit na webových stránkách.


Nhbbjmja

(Na rozhovor se dostanete kliknutím na obrázek)

Premiéra divadelní hry Harry Potter and the Cursed Child (30.7.2016)

8. srpna 2016 v 16:04 | Luboš
Ii9cahkz

Den před narozeninami autorky Harryho Pottera- J. K. Rowlingové, tedy 30. července si v londýnském Palace Theatre odbyla svoji světovou premiéru divadelní hra Harry Potter and the Cursed Child, jejíž psaný scénář šel do prodeje o den později. Na premiéře nemohla chybět "matka Harryho Pottera", režisér hry John Tiffany, obsazení, scénárista Jack Thorn, producenti Sonia Friedman a Colin Callender a samozřejmě spousta fanoušků.

Jo na červeném koberci uvedla, že by ráda viděla tolik Potterových fanoušků, kolik jen bude možné. Na otázku, zda myslí vystoupení na Broadwayi uvedla jen, že míří dál. Producentka Sonia Friedman prohlásila: "Doufáme, že hru budou moci jednou vidět lidé v mnoha zemích". Třeba se ji jednou dočkáme i u nás v České republice.

» (062x) Premieres & Press Events > World gala premiere (30.7.2016)

Narozeninový prodej Harry Potter and the Cursed Child

31. července 2016 v 21:28 | Luboš
Pypcbyhg

31. červenec se zdá býti jako obyčejný den, ale právě dnes se před 51 lety narodila britská spisovatelka J. K. Rowlingová, která je autorkou příběhů o brýlatém čarodějovi Harrym Potterovi.

K této sérii ještě přidala tři doplňkové knihy - Bajky Barda Beedleho, Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít, poslední jmenovaná se dočká filmového zpracování ve třech částech, z nichž ta první jde do kin již letos na podzim!

Více v celém článku

Promo fotky ke hře Harry Potter and the Cursed Child

30. července 2016 v 12:55 | Luboš
3ziufsis

Premiéra divadelní hry Harry Potter a Prokleté dítě (orig. Harry Potter and the Cursed Child) se pomalu, ale jistě přibližuje. Budou nás čekat videa, ale také fotografie. A právě poslední jmenovaná věc je tady! Webové stránky tento týden zveřejnily 24 promo fotek, na kterých můžeme vidět například Malfoyovi, Bradavice....


» (021x) Harry Potter and the Cursed Child > Promotional photos

Nakladatelství Albatros vydá český překlad Harry Potter and the Cursed Child

13. června 2016 v 16:59 | Luboš
O8zskuy0

České nakladatelství Albatros získalo práva na knižní vydání scénáře divadelní hry Harry Potter and the Cursed Child (v překladu Harry Potter a Prokleté dítě) - první část a druhá část. Osmý příběh Harryho Pottera od J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea vyjde ve Velké Británii 31. července.

Na český překlad si počkáme jen do podzimu letošního roku. Dílo do českého jazyka přeloží Petr Eliáš. Co se týče slovenského překladu, zde zatím není známo, zda-li bude.

Doplnění novinek ke hře Harry Potter and the Cursed Child

6. března 2016 v 12:21 | Luboš
O8zskuy0

V minulém článku, který najdete zde, jsme Vám přinesli obsazení hlavního tria, plakát a video představující artwork v animované verzi. Za tu dobu se však objevilo mnoho informací.

Začátkem února bylo pro fanoušky zveřejněno video ze zákulisí této hry. V něm nám producenti Sonia Freedman a Colin Callender představili divadlo, kde se hra bude odehrávat.

„Harry Potter and the Cursed Child“: obsazení, plakát a další informace!

30. prosince 2015 v 0:02 | Luboš

O8zskuy0

Od posledního článku o této hře uběhl již nějaký čas, za tu dobu se však změnilo vcelku dost věci, především děj hry.

Hra se bude točit kolem dospělého Harryho Pottera a syna Albuse Severuse. Děj naváže na knihu, tedy 19 let po pádu lorda Voldemorta. Více vám přiblíží popis hry:

Vždy bylo těžké být Harry Potter a není to o nic jednodušší ani teď, když je přepracovaným zaměstnancem Ministerstva kouzel, manželem a otcem tří dětí ve školním věku.

Zatímco Harry zápasí s minulostí, která odmítá zůstat tam, kam patří, jeho nejmladší syn Albus musí bojovat s váhou rodinného dědictví, které nikdy nechtěl. Jak se minulost a přítomonost zlověstně spojí, otec a syn přijdou na nepříjemnou pravdu: temnota někdy přichází z nečekaných míst.

Informace o divadelní hře Harry Potter and the Cursed Child

17. října 2015 v 21:57 | Luboš
Ddgfunfj

V červecni jsem vás informoval o chystané hře J. K. Rowlingové, Jacka Thorna (scénárista) a a Johna Tiffanyho, která dostala název Harry Potter and the Cursed Child, což by se dalo přeložit jako Harry Potter a prokleté dítě. Dvoudílná hra bude o životě Jamese a Lily Potterových před narozením syna Harryho. Premiéru si odbyde příští rok v londýnském divadla Palace Theatre. Spolumajitel divadla, Max Weitzenhoffer, však vynesl o ní nějaké nové informace.

Více v celém článku

Příběh Harryho rodičů na prknech!

2. července 2015 v 14:17 | Luboš
Ddgfunfj

Všechny díly máme za sebou, čekají nás nové filmy spojené s touto tématikou, a přeci se najde v tak rozsáhlém díle místo, které jen pro nás fanoušky stále neprozkoumané. To už se však brzy změní, alespoň pro některé fanoušky. Autorka HP, J. K. Rowlingová, se scénáristou Jackem Thornem a režisérem Johnem Tiffanym chystá divadelní hru, ve které diváci uvidí život Jamese a Lily Potterových, Harrho rodičů, ještě před tím, než se jim syn narodí.

Hra by se měla začít hrát příští rok, premiéru by si měla odbýt v londýnském divadle Palace Theatre.
 
 

Reklama
Photobucket

► Nic nekopírujte bez zdroje,který bude viditelný ◄
Copyright © harrypotter-world.blog.cz