WEBOVÁ GALERIE

Stále probíhá rekonstrukcePhotobucket

//- News -//

Mezinárodní filmový festival v Torontu 2015 - přehled

6. září 2015 v 14:33 | Luboš
3ivt3qkv

Již za několik dnů vypukne v kanadském městě Toronto 40. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (TIFF). Letos se bude konat od 10. do 20. září. Na festivalu se jako každoročně představí mnoho filmů a zúčastní se ho mnoho známých tváří. Samozřejmě zastoupení má i mnoho filmů našich potter herců, konkrétně jich je 10.


Colonia
Emma Watson (Hermiona Grangerová)

"Dva mladí milenci (Emma Watson a Daniel Brühl) se ocitají v uvěznění po převratu 1973 proti chilskému prezidentu Salvadoru Allendehomu."
Eye in the Sky
Alan Rickman (Severus Snape)

"Držitelka Oscara Helen Mirren po boku Aarona Paula, Alana Rickmana a Iaina Glena v thrilleru o teroristickém útoku na letadlo bez pilota, které chytne, když do zóny vstoupí civilistka."Nové role a projekty

24. srpna 2015 v 19:13 | Luboš
Vbi8nwd6

Knihy Agathy Christie ve filmovém zpracování

Kenneth Branagh (Zlastoslav Lockhart) je nejen hercem, ale také režisérem. Za režisérským křeslem seděl například u komixového filmu Thor, Jaxk Rayn: V utajení a nebo u Popelky, kde jsme mohli vidět i Helenu Bonham Carter (Bellatrix Lestrange).

Branagh se zajímá o převedení knihy Agathy Christie - Vražda v Orient expresu do filmové podoby, které by měly produkovat společnosti 20th Century Fox a Rydely Scott. Zatím není jasné, kdy se filmu dočkáme.

Léto s Harrym Potterem na Nově!

4. června 2015 v 18:07 | Luboš

Právě jsem dočetl letní vysílací program Novy a byl jsem velice potěšen. Sice jsme u této televize zvyklí, že naši oblíbenou sérii vysílá během roku kromě léta, letos však nasadila všech osm dílů na každou sobotu večer během letních prázdnin. Připomenu, že televizní premiéra posledního dílu proběhla teprve minulý rok :)

Projekty HP herců

3. června 2015 v 17:04 | Luboš
Vbi8nwd6

David Tennant ( Barty Skrk Jr.): získal v lednu roli v seriálu A.K.A. Jessica Jones od společnosti Marvet Television, který vznikne ve spolupráci s ABC Studios. David ztvární postavu záporáka jménem Kilgrave neboli Purple Man. Seriál bude mít 13 epizod a vysílat se bude již letos.

Christian Coulson (Tom Riddle z Tajemné komnaty): V březnu se tento herec hrál postavu krejčího Viktora v divadelní hře hrané v NY, Everything you touch. Od 13. února s Keithem Edwardsem začal zveřejňovat recenze na technické novinky. Recenze vycházejí pod názvem This idea is already taken.

Fanouškovské filmy

21. března 2015 v 22:54 | Luboš
Xjmmaq1g

HP je zajímavá série, a jelikož je toto téma stále nevyčerpané, rozhodli se v minulosti mnozí fanoušci, že něco pro nás zfilmují. V roce 2013 New England School of Communications dostalo od Warner Bros povolení k natočení filmu Příběh tří bratří. Níže najdtete trailer.

Zemřel herec David Ryall, Elfias Dóže, z HP

28. prosince 2014 v 14:10 | Luboš
N50ybewi

Dnes vám přináším velice smutnou zprávu. Na Boží hod tento svět ve věku 79 let opustil herec David Ryall. David je nám znám jako spolužák Albuse Brumbála - Elfias Dóže. Davida jsme v HP mohli spatřit v 1. části Relikvií smrti, kdy byl přitomen na svatbě Billa a Fleur.


scéna - svatba Billa a Fleur, David od 1:32

Původní návrhy pro HP

29. listopadu 2014 v 22:29 | Luboš

Svk8yjst

Harry Potter: The Creature Vault, tak se jmenuje nová kniha, kterou vydalo nakladatelství HarperCollins ve spolupráci s Warner Bros. Kniha obsahuje původní návrhy bytostí pro filmové zpracování, a já vám jich pár přináším. Některé mi přijdou docela strašidelné :D

VLHUK5Au BTzley4Z 9iWaSXWM 1Lu6rcic lntV1G8o


Gallery Links:
(10x) Harry Potter > Miscellaneous > Harry Potter: The Creature Vault

Hotel ve stylu Harryho Pottera

25. listopadu 2014 v 20:57 | Luboš
loading

Taky jste měli sen, že byste alespoň jednou chtěli spát v Bradavicích? Tak mám pro vás dobrou zprávu. Jeden hotel v Londýně (hotel Georgian) nabízí pokoje v potterovském stylu. Není to ale jediné, co nabízí. V nabídce je také zahrnuta návštěva míst, kde se natáčel HP včetně výstavy The Making of Harry Potter. Pokud vás to zaujalo, tak by se hodilo říci, kolik taková "sranda" stojí. Cena za jednu noc se pohybuje v rozpětí 249 - 365 liber. Bez doplňků to stojí 209 liber. Do galerie jsem nahrál několik fotek :)

0zwtw9Yj XgpHbLaD Zsu9g1G8 iOP6VpES fog85Qd7

Gallery Links:
(5x) - Harry Potter > Miscellaneous > HP Hotel

HP herci se zúčastní panelové diskuze! (2015)

10. listopadu 2014 v 17:53 | ♥♥Veronika♥♥
Bylo potvrzeno, že se Tom Felton, Matthew Lewis, Bonnie Wright, Evanna Lynch a Robbie Jarvis se zúčastní ve dnech 17.-18. ledna 2015 akce "Welcome to the Magic School convention" ve francouzské Paříži, na které se uskuteční panelová diskuze s herci. Fanoušci se také budou moci s pěticí vyfotit a odnést si sebou domů i autogramy z autogramiády. Zájemci si můžou zakoupit vstupenky již nyní zde.

***
zdroj: Snitchseeker.com


Tonksovou původně měla ztvárnit jiná herečka!

9. května 2014 v 14:29 | ♥♥Veronika♥♥
 • Britské noviny The Independent přinesly v roce 2011 na svých stránkách rozsáhlý rozhovor o herečce Kelly Macdonald, která se ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II ukázala v roli Šedé dámy. Herečka v článku přiznává, že nabídka na hraní ve filmech o Harrym Potterovi nebyla úplně novinkou jak se na první pohled mohlo zdát. Když se u pátého pokračování Harryho Pottera dostal David Yates k režisérské stoličce, oslovil Kelly s nabídkou ztvárnit ve filmu Harry Potter a Fénixův řád čarodějnici Nymfadoru Tonksovou, ale tuto roli nakonec dostala Natalia Tena.

Kelly tedy zřejmě nebyla jen náhodnou volbou. Navíc pro Davida Yatese není ani zcela neznámou herečkou. V roce 2005 si po boku Billa Nighyho (Rufus Scrimnegour v HP7) zahrála v jeho filmu Dívka v kavárně.

Komu by podle vás víc sedla role Tonksové - Natalii nebo Kelly?


***
Zdroj: The Independent, priori-incantatem.sk a IMDb

Rozhovor s ilustrátorem knich Harryho Pottera → Kayem!

29. ledna 2014 v 16:20 | ♥♥Veronika♥♥
 • Přináším vám překlad části velice zajímavého rozhovoru s umělcem Jimem Kayem, který dostal zakázku na ilustraci nejen nových barevných obalů všech sedmi HP knih ale i obrázků dotvářejících celý příběh, které budou umístěny uvnitř knih. Jim je celoživotním Harry Potter fanouškem, takže to bere opravdu vážně.
"...Když jsem zjistil, že jsem dostal tuhle zakázku, pocítil jsem výbuch radosti bezprostředně následovaný návalem absolutní hrůzy."

►Více v celém článku

Rozhovor s ilustrátorkou knih Harryho Pottera → GrandPré!

29. ledna 2014 v 16:10 | ♥♥Veronika♥♥
 • Dnes vám přináším krátký překlad rozhovoru s ilustrátorkou Mary GrandPré, která byla nedávno zpovídána ohledně jejích obálek, jenž vytvořila pro americké vydání Harryho Pottera, a které najdete i na nám dobře známých českých verzích. Mary okomentovala vznik první obálky v roce 1998, další vývoj a to, nakolik jí do toho zasahovala JKR.

►Více v celém článku

Rozhovor s herci ve světě Harryho Pottera!

28. ledna 2014 v 21:10 | ♥♥Veronika♥♥
 • V souvislosti s novou výstavbou parku Kouzelnický svět Harryho Pottera na Floridě, se v pátek (24.1. 2014) konala tisková konference, kde byly předneseny a odhaleny další novinky, které budou moci návštěvníci objevit již v létě, ve obnoveném a značně obohaceném parku. Park navštívili Evanna Lynch, Matt Lewis, Devon Murray (Seamus), Mark Williams (Artur) a bratři Phelpsovci, kteří poskytli rozhovor o natáčení filmů a jiných úvahových záležitostech.

►Více v celém článku

Opustil nás Barty Skrk…

22. ledna 2014 v 17:40 | ♥♥Veronika♥♥
 • Blog už mi konečně jde, což je dobrá zpráva. Dále však pro vás mám velice smutnou novinku.

Svět filmu přesně před týdnem (ve středu, 15.1. 2014) přišel o další hereckou legendu. Přesně 24 dní před svými 70. narozeninami odešel do nebe britský herec Roger Lloyd-Pack. Známým se stal především prostřednictvím televizních rolí jako Trigger v sitcomu Only Fools and Horses či jako Owen Newitt v The Vicar of Dibley, přičemž o jeho celosvětovou slávu se postarala role "Bartyho" Skrka (staršího) ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár z roku 2005. Herec byl již delší dobu nemocný, boj s rakovinou slinivky se mu bohužel nepodařilo vyhrát.

► V následujícím videu si můžete připomenout jeden z jeho mnoha skvělých hereckých výkonů. Ať odpočívá v pokoji.

Relikvie Smrti I. dnes večer na Nově a Markíze

30. března 2013 v 19:49 | ♥♥Veronika♥♥
První část závěrečného příběhu o Harrym Potterovi přichází po dvou a půl roce od uvedení do kin na slovenský televizní obrazovky. Již dnes ve 20:20 se můžete na Nově a na Markíze ve filmovém hitu Harry Potter a Relikvie Smrti 1 vydat s Harrym, Ronem a Hermionou na cestu hledání viteálů, částí roztržené duše lorda Voldemorta, které jsou jeho pojistkami nesmrtelnosti. Stačí je najít, zničit a v kouzelnickém světě konečně nastane mír a časy klidu.

O tom, že to však nebude tak snadné svědčí skutečnost, že Harry je nucen se skrývat před Smrtijedy, lapači i samotným Voldemortem. Navíc neví, kde má hledat zbývající viteály a ani to, jak je zničit. Kromě toho vychází najevo, že legenda o bájných Relikviích Smrti není jen legendou. Nikde není bezpečno a z vyvoleného se stává Pronásledován. Jistoty Bradavic vyměnilo trio za cestovní stan a nejistou budoucnost směřující do náruče Smrtijedů. Zjevně beznadějnou situaci zachraňuje Dobby a cena, kterou za to bude muset zaplatit je příliš vysoká.

► Více v celém článku

HP herci ve filmu Great Expectations

21. srpna 2012 v 22:09 | ♥♥Veronika♥♥
 • V březnu minulého roku se na světlo světa poprvé dostala informace o chystaném filmu Great Expectations ("Úžasná naděje"), který režíroval Mike Newell (režisér HP a Ohnivého poháru). Jedná se o filmovou adaptaci podle románu slavného spisovatele Charlese Dickense. Natáčení začalo v září minulého roku a skončilo na cca jaře. Ve filmu si zahrálo několik potterovských herců: Helena Bonham Carter (slečna Havisham), Ralph Fiennes ( Magwitch) a Robbie Coltrane (pan Jaggers). Je znám datum premiéry v Irsku a to 30. listopadu 2012.

Video:

► Více v celém článku.

Herci v reklamě na Angii!

18. března 2012 v 11:10 | ♥♥Veronika♥♥
 • Možná jste zaregistrovali, že Julie Waltersová a Rupert Grint se spolu se Stephenem Fryem podíleli na reklamních spotech, kterými se britský turistický ruch snaží motivovat Brity, aby na letošní dovolenou necestovali do zahraničí, ale navštívili některý z kouzelných koutů rodných ostrovů.

Světlo světa spatřil první z reklamních spotů, poukazující na takové kulturní aspekty, jakými jsou blížící se Olympijské a paralympijské hry, Diamantové jubileum (60. výročí panování Alžběty II.), Ale i nádherné scenérie Cornwallu, Anglesey, Skotska (Loch Awe), Severního Irska (Giant Causeway), či samotného Londýna.
V pokračování si můžete ještě pustit video ze zákulisí, kde herci vyprávějí o tom, ve kterých částech Anglie trávili své prázdniny oni.

Relikvie smrti si neodnesly Oscara!

17. března 2012 v 21:09 | ♥♥Veronika♥♥
 • Z neděle 26.2. 2012 na pondělí 27.2. 2012 nad ránem se v Los Angeles předávali nejprestižnější filmové ceny. Po skončení 84. ročníku Oscarů je již známo, že členové filmové akademie nedokázali za celých 10 let ocenit přínos filmů o Harrym Potterovi a to nakonec ani v případě velkého finále s podtitulem Relikvie Smrti II. Žádnou ze tří nominaci se mu nepodařilo proměnit na zlatou sošku. Oscar za výpravu a vizuální efekty Harrymu vyfoukl Hugo a Oscar za masky poputoval tvůrcům filmu Železná lady.

Herci a tvůrci filmových Potterovek byli v posledních měsících v úvahách o případném vítězství Oscarů zdrženliví a nechtěli ničemu předbíhat s tvrzením, že takové ocenění by bylo pěkným vyjádřením uznání nejúspěšnější filmové série všech dob. Jediný veřejný projev jistého zklamání v době zveřejnění oficiálních nominaci vyjádřil Daniel Radcliffe.

►Více v celém článku

Bradavický expres zpřístupněn fanouškům!

17. března 2012 v 15:39 | ♥♥Veronika♥♥
 • V neděli 19. února se v Národním železničním muzeu v anglickémYorku uskutečnila akce s názvem Čarodějnický týden, jenž nejspíš zatím není časově omezena. Muzeum letos získalo jeden z vagónů, které byly použity ve filmech o Harry Potterovi. Fanoušci mají tak jedinečnou příležitost osobně se provést bájným Bradavickým expresem a sedět na stejných místech, kde před pár lety seděli filmoví představitelé hlavních hrdinů této ságy.

►Fotku sedadel máte v celém článku

Relikvie smrti II vyhrály cenu BAFTA!

18. února 2012 v 17:39 | ♥♥Veronika♥♥
 • Večer 12. ledna 2012 patřil ve světě (nejen) britského filmu předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění, známých i pod zkratkou BAFTA. Tento 65. ročník byl však něčím výjimečný: vstoupil do historie jako ten, ve kterém vyhrála jednu z cen filmová Potterovka.

  Vítězem v kategorii Nejlepší speciální vizuální efekty se stal:
  Harry Potter a Relikvie Smrti II.

  Cenu za celý tým tvůrců speciálních efektů převzali Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, a David Vickery.

  Na slavnostním předávání v Royal Opera House londýnské Covent Garden se objevilo i několik herců z potterovských filmů, včetně představitele hlavního hrdiny, Daniela Radcliffa (který mj. předával cenu nejlepší herečce ve vedlejší roli), Bonnie Wright, Jamieho Campbella Bower, Garyho Oldmana, Kennetha Branagha, Ralphem Fiennesem, Jima Broadbenta, Heleny Bonham Carter a Johna Hurta (který byl oceněn cenu za výjimečný přínos britskému filmu).
►Více v celém článku

Rupert a Tom pro charitu v nemocnici v Londýně!

29. prosince 2011 v 0:00 | ♥♥Veronika♥♥
 • Na 1. svátek vánoční odvysílala britskáITV nový charitativní program s názvem Text Santa (slovní hříčka založená na bezpádovosti angličtiny - Pošli sms Santovi / Napiš do sms slovo Santa). Během tohoto programu, jakož i po jeho skončení - až do 6. ledna, můžou obyvatelé Velké Británie posílat na dané číslo smsky s textem Santa1, Santa5 nebo Santa10 a přispět tak částkou 1, 5 nebo 10 liber do sbírky, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi devět charitativních organizací pomáhajících těm, kteří to přes Vánoce nejvíce potřebují - nemocným a osamělým.

  Níže najdete video s částí programu, v níž se k mnoha britským celebritám s žádostí o zaslání smsky přidali i Rupert Grint a Tom Felton. Jejich odkaz byl nahráván na předvánočním večírku dětské nemocnice na Great Ormond Street v Londýně. Charitativní nadace této nemocnice úzce spolupracuje s několika hvězdami potterovské filmové série.
Snenery a fotky máte v celém článku!

Bonnie a Freddie přejí veselé Vánoce!

28. prosince 2011 v 23:00 | ♥♥Veronika♥♥
 • Herci z Potterovek se letos trochu netradičně zdrželi oficiálních přání k Vánocům. Dokonce postrádáte i tradiční vánoční zprávu od Emmy Watson. Celou letošní bilanci nakonec zachránili Bonnie Wright (Ginny Weasley) a Freddie Stroma (Cromac McLaggen) a jejich (ne)skutečně originální přání veselých Vánoc.

  Spolu s dalšími dvěma herečkami (z připravovaného filmu Filozofové) si vypomohli známou vánoční písní od Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You.

***
zdroje: snitchseeker.com, priori-incantatem.sk

Dan,Emma a Rupert v nejbohatší 30. pod 30!

4. prosince 2011 v 18:19 | ♥♥Veronika♥♥
 • Jednou za rok Heat Magazine zveřejní seznam nejbohatších Britů, tzv "30 do 30". Už podruhé za sebou se na prvním místě "umístil" Daniel Radcliffe se svými více než 51 miliony liber! Téměř polovinu z této zajímavé částky, tedy 25 milionů, vydělal Dan za účinkování v obou částech Relikvií Smrti. Emma Watson a Rupert Grint se sice posunuli v žebříčku oproti minulému roku o jedno místo dolů, ale i tak jim patří místa v první pětce - Emma září na čtvrtém a Rupert na pátém. Robert Pattinson(Cedric Diggory) se díky filmové sáze Twilight vyšplhal na třetí příčku v žebříčku. Kompletní seznam nejbohatších "30 do 30" si můžete prohlédnout v celém článku.

Více v celém článku.

Ceny pro herce z Harryho Pottera!

4. prosince 2011 v 0:20 | ♥♥Veronika♥♥
4. prosince, tedy dnes, se v Londýně uskuteční předávání Britských nezávislých filmových cen a už teď je jasné, že se soškami domů odejde dvojice herců známých z Potterovek - Kenneth Branagh (Lockhart) a Ralph Fiennes (Voldemort).

Kenneth dostane Cenu Variety za Soustředění mezinárodní pozornosti na Spojené království (tuto cenu v minulosti získala i JK Rowlingová).

Ještě zajímavější je Ralphova cena za výjimečný přínos britskému filmu. Tato cena je pojmenována po Richardu Harrisovi (první Brumbál), uděluje se od roku 2003 a mezi její laureáty patří John Hurt (Ollivander), Bob Hoskins, Tilda Swinton, Jim Broadband (Křiklan), Ray Winstone, David Thewlis (Lupin), Daniel Day-Lewis a Helena Bonham Carter (Bellatrix) (v zákulisí ji už pomalu začínají nazývat cenaRicharda Harrise k uctění herců, kteří hráli v Potterovkách).

Oba herci si své ceny převezmou osobně.

Kromě těchto dvou cen, které jsou již jisté, je Ralph Fiennes nominován na Cenu Douglase Hickox za svůj režisérský debut Coriolanus. V kategorii Nejlepší herec o vítězství zase soupeří bývalí potterovský spolupracovníci Brendan Gleeson (Moody), Gary Oldman (Sirius) a Peter Mullan (Yaxley). Držím jim palce!

***
Zdroje: bifa.org, priori-incantatem.sk

Jessie, Evana a Katie v Lav-Lav

27. listopadu 2011 v 0:09 | ♥♥Veronika♥♥
 • Možná si vzpomínáte na video Bota sestřenice Ženevy, ve kterém Evanna Lynch přispěla svou účastí do série videí pro stránku Jessie Cave. Jessie tvořivě využila příležitosti, kterou jí poskytlo setkání potter-herců v kouzelným světě Harryho Pottera ve floridskémOrlandu, díky čemuž vám dnes přináším další dvě videa. A navíc je potvrzeno, že spolupráci s Jessie má naplánovanou i Rupert Grint. V prvním videu - Ethereal (Éterické) - uvidíte Jessie, Evanu a Katie Leungovou v úkolech Lav-Lav a na nákupu v medvědích tlapách (natáčeny v ČSHP). V druhém videu se setkali Jessie, Scarlett Byrneová a Georgina Leonidasová jako sestřenice Michelle, Crystalline a Maureen.
Druhé video máte v celém článku
 
 

Reklama

Photobucket

► Nic nekopírujte bez zdroje,který bude viditelný ◄
Copyright © harrypotter-world.blog.cz